Kongres

Kongres “Inclu(vi)sion: nowa wizja otwartego rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami” to pierwsze wydarzenie skierowane do biznesu (m.in.zarządów spółek i działów HR), którego celem było poszerzenie dyskusji w nurcie ESG czy Diversity&Inclusion o kwestie pracy osób  z niepełnosprawnościami. 

W ramach Kongresu zainaugurowane zostało szerokie Partnerstwo, którego celem jest istotny – ilościowy i jakościowy – wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy w Polsce do 2030 r. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacja.

Celem kongresu Inclu(vi)sion jest dyskusja między biznesem, administracją i organizacjami pozarządowymi, jak sprawić żeby firmy częściej i chętniej zatrudniały osoby z niepełnosprawnościami na różnorodnych stanowiskach. Organizatorzy tworząc program kierowali się najnowszymi trendami w branży HR oraz ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z firmami zatrudniającymi osoby z niepełnosprawnościami. 

Tematy, które były poruszane 10 maja w Centrum Nauki Kopernik, to m.in. megatrendy ESG, Diversity & Inclusion w kontekście zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, projektowanie dostępnych i inkluzywnych procesów rekrutacji i zatrudniania.

Prelegentami wydarzenia byli m.in. Paweł Wdówik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan oraz Anna Stopel, HR Director / Head of Diversity, Equity and Inclusion, Sodexo Polska.

Zobacz program kongresu