Aktualności

IMG_2695.JPG

I Posiedzenie Partnerstwa Inclu(vi)sion za nami!

W dniu 27.09.2023 odbyło się I Posiedzenie Partnerstwa „INCLU(VI)SION: NOWA WIZJA OTWARTEGO RYNKU PRACY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”.

Incluvision-9999-0430.jpg

Czym jest inkluzywne środowisko pracy? Co oznacza dla zatrudnionych?

W dzisiejszym dynamicznym i zróżnicowanym świecie, jednym z kluczowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami jest stworzenie środowiska pracy, które jest więcej niż tylko miejscem, w którym ludzie razem pracują.

Spotkanie Partnerstwa

Rada Partnerstwa Inclu(vi)sion spotkała się po raz pierwszy

Pierwsze spotkanie Rady Partnerstwa „INCLU(VI)SION: NOWA WIZJA OTWARTEGO RYNKU PRACY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI” za nam. Było ono bardzo owocne i przyniosło wiele pomysłów na działalność Partnerstwa.

Partnerstwo

Nowe instytucje dołączyły do Partnerstwa Inclu(vi)sion

Partnerstwa Inclu(vi)sion rośnie w siłę i liczy już 30 instytucji.

AktywizacjaKongresIncluvision.jpeg

Jak stworzyć inkluzywny rynek pracy?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak tworzyć otwarty rynek pracy, Fundacja Aktywizacja powołała Partnerstwo Inclu(vi)sion oraz zaprosiła przedstawicieli i przedstawicielki biznesu na Kongres, który odbył się 10 maja w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

345605280_924463735543335_8894217845739880114_n.jpeg

Różnorodne firmy odnoszą większe sukcesy

Jak przygotować dobrą politykę zatrudniania osób z niepełnosprawnościami? Czym kierują się pracodawcy decydujący się na zatrudnienie osoby z niepełnosprawnościami?

Fundacja Aktywizacja_IMG_4863.jpeg

Edustrefa w czasie kongresu Inclu(vi)sion

W trakcie wydarzenia będziecie mogli odwiedzić naszą Edustrefę, gdzie każdy będzie mógł doświadczyć wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami w zetknięciu z barierami architektonicznymi, cyfrowymi i komunikacyjnymi. Przygotowaliśmy dla Was kilka symulacji, dzięki którym będziecie mogli wejść w buty osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Fundacja Aktywizacja_IMG_5065.jpeg

Aż 78 procent* pracodawców deklaruje realizację działań w zakresie różnorodności i włączenia

Jak wygląda kwestia zatrudniania osób z niepełnosprawnościami? Fundacja Aktywizacja postanowiła przyjrzeć się, jak polskie firmy realizują założenia ESG i Diversity & Inclusion w swoich codziennych działaniach. Razem z biznesem i administracją powołuje międzysektorowe Partnerstwo, by wspólnie budować inkluzywny rynek w Polsce.